Arka Gdynia zremisowała z mistrzem Polski Lechem Poznań. Żółto-niebiescy byli skazywani na pożarcie w starciu z liderem PKO Ekstraklasy, ale potrafili się postawić i grając głównie defensywnie zdołali wyszarpać jeden punkt w Poznaniu. Dariusz Banasik, trener Arki, chwali swoich piłkarzy za determinację i charakter. To coś wspaniałego zagrać przy takiej publiczności, na takim stadionie i nie musiałem nikogo dodatkowo motywować do tego spotkania. Cała otoczka, atmosfera tego meczu była fenomenalna. Cieszę się, że zawodnicy nie przestraszyli się jakości Lecha, czyli zespołu, który jest na fali i walczy o mistrzostwo Polski. Słowa uznania dla moich piłkarzy za determinację, charakter, wolę walki. Przed meczem wszyscy dopisywali sobie punkty za mecz z Arką i mówili, że nie mamy prawa nic zdobyć, ale dziękuję za to, że zawodnicy pokazali charakter. Jeszcze walczymy i robimy wszystko, by zespół utrzymał się w ekstraklasie. Żółto-niebiescy nieco poprawili koszmarny bilans wyjazdowy w tym sezonie. Obecnie to jedno zwycięstwo, trzy remisy oraz dwanaście porażek. Cieszę się, bo wszyscy wiemy, jakie statystyki mamy na wyjazdach. To dopiero czwarty mecz w sezonie, kiedy punktujemy na wyjeździe, w dodatku z najlepszym aktualnie zespołem w Polsce. Niedawno Legia Warszawa nie mogła w Poznaniu nic zrobić, a my wywozimy punkt. Patrząc na naszą sytuację w tabeli, to ten punkt może być na wagę złota. Dariusz Banasik podsumował mecz i powiedział, że jest zadowolony z wyniku. Arka Gdynia wraca do domu z punktem i nadzieją na lepsze jutro. Żółto-niebiescy będą musieli walczyć o każdy punkt, aby utrzymać się w ekstraklasie.
Podsumowanie
Arka Gdynia wywalczyła remis z Lechem Poznań
Arka Gdynia zremisowała z mistrzem Polski Lechem Poznań. Dariusz Banasik chwali swoich piłkarzy za determinację i charakter. Ten punkt może być na wagę złota w walce o utrzymanie
Arka Gdynia Hub