Arka Gdynia pozyskała nowego bramkarza, Andrei Vlada, mistrza Rumunii. Dołączył do zespołu na zasadzie wolnego transferu.

Co się stało?

Andrei Vlad podpisał kontrakt do końca sezonu 2025/26.

Dlaczego to się stało?

Veljko Nikitović, dyrektor sportowy Arki Gdynia, powiedział: - Zdecydowaliśmy się przeprowadzić ten transfer, by zwiększyć rywalizację na pozycji bramkarza.

Jakie ma to znaczenie?

Vlad dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Rumunii w barwach Steauy Bukareszt, do tego Puchar oraz Superpuchar kraju. W rumuńskiej ekstraklasie rozegrał 91 spotkań.

Co dalej?

Kibice Arki Gdynia czekają na nowego trenera po rozstaniu z Dawidem Szwargą. Czy nowy bramkarz pomoże zespołowi w osiągnięciu lepszych wyników?